FOTO BALÍČEK III - ATELIER

Cena: od 50€ (cena sa odvíja od dĺžky a náročnosti fotenia)

Dĺžka fotenia: 1,5 hodiny (1h. fotíme a pol hodina je na príchod, úpravu, odchod a rozhovor o požiadavkach na fotku)

Téma fotenia: fotenie zamerané prevažne na domáceho miláčika - portrét, postoj, triky, s trofejami, alebo rekvizitami... Možnosť fotiť aj majiteľa alebo deti so psom, no je potrebné vopred to oznámiť aby som mohla nachystať prostredie a pod.

Dodanie fotiek: 5-10 pracovných dní (podľa môjho vyťaženia, počtu fotiek a náročnosti klienta na úpravu)

[7]atelier22.JPG atelier14.JPG atelier15.JPG atelier19.jpg atelier35.jpg atelier25.jpg atelier07.jpg

Cena fotenia zahŕňa:

- prenájom ateliéru a ateliérovej techniky (fotí sa v Košiciach na Terase pri OC Galéria)

- 5-10 upravených fotiek zaslaných mailom v originálnej veľkosti bez podpisu a zmenšené na web s podpisom (uverejňovať sa smú len s podpisom) + všetky ostatné fotky zaslané mailom pre osobné potreby (tlač do domáceho albumu, tlač fotodarčekov a pod.)

- pri záujme o viac ako 10 fotiek je príplatok za každu ďalšiu fotku 7€/ks

  [7]atelier23.JPG atelier16.JPG atelier28.jpg atelier21.jpg atelier26.jpg atelier30.jpg atelier20.jpg

AKO PREBIEHA ATELIÉROVÉ FOTENIE?

 Ateliérove fotenie prebieha v Košiciach na terase vedľa OC Galéria. Je potrebné dohodnúť sa aspoň dva dni vopred a fotí sa vždy až po 17:00. Do ateliéru sa prichádza min. 15. minút pred začatím fotenia (16:45), aby sa vybralo fotografické pozadie a pripravili sa psy.

Samotný prenájom ateliéru stojí 30€ na hodinu, preto je moja výsledná cena vyššia. Náklady je možné znížiť, pri väčšom počte uchádzačov na jedno fotenie, kde sa cena rozdelí medzi ostatných. Samozrejme sa tým skráti čas fotenia pre jedného. Napriek možnosti fotiť plnú hodinu, z vlastnej skúsenosti viem, že celé fotenie nie sú psy ochotné vydržať, nakoľko je pred svetlami a bleskami značne teplo. Psy je v takomto prípade možné odložiť na chodbe pred ateliérom, kde je chladnejšie. Vždy máme zabezpečenú čerstvú, studenú, pitnú vodu a wc pre potreby ľudí. Pes musí prísť do ateliéru vyvenčený a čistý! Pri hromadnom fotení rozkladám čas po osobnej dohode (napr. v priebehu hodiny príde jeden uchádzač na 17:00, druhý príde 17:15, tretí 17:30, štvrtý 17:45...). Skupinové fotenia je nutné dohodnúť vopred kvôli priestoru a času, nakoľko sme tiež len ľudia s obmedzeným priestorom :)

Pred fotením si majiteľ vyberie farebné pozadie, alebo mi načrtne svoju predstavu a ja vyberiem pozadie (po prípade aj doplnky), ktoré bude najlepšie sedieť pre danú predstavu. Ideálne by bolo dohodnúť sa na približnom námete fotenia telefonicky/mailom vopred, aby som vedela zabezpečiť dostatok rekvizít, či už ovocie, krabice, kvety, hračky, kvetináče.... Jednofarebné pozadie je papierové. Papier sa pri neopatrnej manipulácii krčí, preto prosím o disciplínu v ateliéri, aby bolo čo najmenej zničeného pozadia, čo ušetrí peniaze majiteľovi ateliéru, ale aj mne čas pri úpravách fotiek ;) Viacfarebné pozadie je látkové a je možné použiť ho len na fotenie portrétov alebo dotvorenie pozadia (kvôli chlpom nechce majiteľ dávať pozadie ku psom na zem). Pokiaľ máte sami nejaké rekvizity, neáhajte ich priniesť, určite spolu niečo vymyslíme tak, aby to bolo čo najlepšie :)

[7]atelier10.JPG atelier11.JPG atelier09.JPG atelier13.JPG atelier08.jpg atelier04.jpg atelier12.jpg

[7]atelier37.jpg atelier18.JPG atelier36.jpg atelier31.jpg atelier38.jpg atelier29.jpg atelier34.jpg