1. miesto v mojej 1. fotosúťaži!

 

Dnešok, 4.10.2016 je oslavou Svetového dňa zvierat a pre mňa sa tento deň stal krásnou spomienkou na mojú prvú fotosúťaž. Pred mesiacom som navštívila našu Zoo Košice a všimla si plagáty na 2 fotosúťaže. Prvá s názvom "Ohrozené druhy zvierat v ZOO Košice" sa konala s podporou Enviromentálneho fondu na podporu ohrozených druhov (bez delenia vekových kategórií). Druhá súťaž bola súťažou Zoo a bola rozdelená na 2 kategórie: 1. PORTRÉT ZVIERAŤA V ZOO KOŠICE - 2. ĽUDIA A ZOO (s 2 vekovými kategóriami do 18 a nad 18 rokov). Povedala som si že to predsa len skúsim veď za to nič nedám a aspoň budem mať v portfóliu prvú veľkú súťaž. To čo sa však stalo som nečakala ani v najodvážnejších snoch....

Bol príjemný slnečný piatkový (30.9.) podvečer a ja som sa prechádzala so psami po sídlisku, keď tu mi začal zvoniť telefón. Normálne by som ho nedvihla nakoľko už večer hovory neberiem, avšak tentokrát som si povedala že dvihnem. Keď sa mi ohlásila ošetrovateľka z Košickej Zoo a povedala že ide o ich súťaž, myslela som si že budeme riešiť nedávny problém ktorý som mala s odosielaním emailu, ktorý im nešlo doručiť. Keď mi povedala že som v ich súťaži vyhrala 1. miesto, zatajil sa mi dych a chvíľu sa zdalo že som položila a keď ma pani asi 4x oslovila či som tam vykoktala som že áno. viem že pre niekoho to nič nie je no pre mňa je to moja úplne prvá vážna súťaž a hneď aj výhra 1.ho miesta? Deň predtým som chcela poslať fotku aj do ich druhej súťaže s nádejou že sa aspoň trochu ukážem no vždy sa mi mail vrátil a tak som to vzdala. Keď mi povedali aby som aj do druhej súťaže zaslala fotky na iný mail, poslala som rovno dve. Až druhý deň som si poriadne uvedomila čo som počula a bola šťastím bez seba. Pozvali ma na slávnostné vyhlásenie výsledkov a prebratie ceny, ktoré sa malo uskutočniť priamo na Svetový deň zvierat 4.10.

Začal sa nový týždeň a s ním sa blížil aj môj deň "D". Hoc som toho moc nečakala, predsa len som sa moc tešila. A tak prišiel utorok a ja som si 10:30 odbehla z práce, aby som na 11stu bola v Zoo. Prišla som presne na čas a v novo vystavanej miestnosti práve končila besiedka pre deti 1. stupňa základnej školy. Do miestnosti ma pozvala moc milá ošetrovateľka a ako som časom zistila svet je tak malý, že sme spolu behávali u našej trénerky agility s pesanmi a ešte som ho aj fotila - a ja že odkiaľ mi bola povedomá :D Každopádne to bolo moc milé stretnutie, no keď vošiel riaditeľ zoo, všetci stíchli a obrátili pozornosť naňho. Začal príjemným príhovorom hlavne ku malým detičkám a začalo sa s hodnotením. Najskôr bola vyhodnotená súťaž v kresbe (bez rozdelenia vekových kategórií), kde boli 3 miesta a jedna špeciálna cena, potom sa pokračovalo fotografickou súťažou. Prekvapilo ma keď povedali že výber bol ťažký a do užšieho kola sa vyberali fotografie podla počtu bodov ktoré dostali od jednotlivých výbercov. Finálne fotky boli posunuté na hodnotenie profesionálnym fotografom, ktorý fotia pre časopisy a naše košické denníky, ktorí dostanú o výhercoch informácie a kontakt pre prípad budúcej spolupráce. Povedala som si páni to snáď ani nie je pravda, žeby som mala toľko šťastia naraz. Z myšlienok ma vytrhlo moje meno a ja ani poriadne neviem kedy sa hodnotenie začalo. Pristúpila som, podala si s pánom Riaditeľom ruku a v krátkosti predstavila seba, svoju prácu a dielo, ktoré som do súťaže poslala. Keďže tam bolo veľa malých detí rozhodli sa odovzdávanie cien urýchliť a tak keď som chcela odísť povedali aby som počkala, že sa konala ešte jedna súťaž s dvomi kategóriami, ktoré som v oboch prípadoch vyhrala ja! Ďakujem za túto poctu bola to nádhea a s takým prekvapením som nerátala. Taktiež ďakujem za veľmi pekné ceny ako statív, fotobrašňa, doplnky na čistenie techniky, tričká, zápisníky a zvlášť ďakujem za vlčieho plyšáka :) Dúfam že sa mi podarí pozháňať aj pár fotiek z akcie, kde by som bola odfotené ja, zatiaľ pridávam tie, ktoré sa súťaže zúčastnili.

Ešte raz všetkým ďakujem za toto splnenie sna, skvelú príležitosť a dúfam že sa podarí aj nejaká tá spolupráca do budúcna, som rada že takáto myšlienka zaznela, mohla by som fotiť svoje obľúbené zvieratá neobmedzene a stále sa zlepšovať :)